Mad Firing Squad

Witamy na oficjalnym forum Mad Firing Squad


#1 2015-01-05 07:03:33

 HSNxᄅʞ

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-04
Posty: 17
Punktów :   

Jak przyrządzić "Dupę z kaczki i buraczki" ?

Dupa z Kaczki i buraczki
sposób na udaną pierwszą randkę


http://media.merchantcircle.com/25919890/chef_says_okay_full.png


Ostatnio dorwało mnie jakieś choróbsko i nie miałem siły kombinować w kuchni, a jeść coś przecież trzeba. Opróżniłem niemal całą zamrażalkę, co ma też swoje plusy, bo zrobiło się w niej troszkę wolnego miejsca na inne moje kulinarne kombinację. Teraz powoli wracam do zdrowia i znów wraca mi wena do gotowania. Jednak dziś chciałem pokazać wam prosty przepis na kaczkę. Przepis pochodzi z ksiąrzki "Moja energy kuchnia vol. 3". Polecam wszystkim na przejrzenie jej zawartości, bo wiele świetnych przepisów tam się znajduje.


DUPA Z KACZKI



Przed przystąpieniem do przygotowania kaczki dokładnie umyj ręce wodą z mydłem.
Wash your hands thoroughly with soap and water before preparing the duck.

Ostrożnie odkrój dupę od piersi kaczki, tak by nie uszkodzić soczystych pośladków, które stanowią podstawę całej potrawy.
Carefully cut off the ass of duck breast, so as not to damage the juicy buttocks, which form the basis of all dishes.


Składniki:


Dupa z kaczki
papryka czerwona słodka,
papryka czerwona ostra,
pieprz cayenne,
pieprz czarny,
sól,
3 łyżki oliwy.

Sposób przygotowania:


1. Dupę wsadź do miski dodaj sól, pieprz czarny, pieprz cayenne, słodką i ostrą paprykę, polej wszystko oliwą i dokładnie wymieszaj. Odstaw do lodówki na całą noc lub na minimum 2 godziny. Ja odstawiłem na całą noc.
2. Zamarynowaną dupę ułóż na blachę i piecz w piekarniku w 200°C przez około 70-80 minut.


TRADYCYJNE BURACZKI ZASMAŻANE


składniki:


5 buraków
2 łyżeczki soku z cytryny
1 łyżka masła
1 łyżka mąki
sól
pieprz
cukier

posób przygotowania:


Buraki dokładnie umyj, włóż do garnka, zalej zimną wodą i gotuj do miękkości (około godziny). Po wystudzeniu obierz i zetrzyj na tarce o małych oczkach. Na patelni rozgrzej masło, dodaj mąkę i, mieszając, podgrzewaj na małym ogniu, aż powstała zasmażka będzie miała złocisty kolor. Wtedy dodaj buraczki, dopraw solą, pieprzem, cukrem i sokiem z cytryny. Rada: Do startych na tarce buraków możesz dodać - także starte - kwaśne jabłko. Albo przyrządzając zasmażkę dodać posiekaną cebulę, podsmażając ją na maśle przed wsypaniem mąki. Na ogół albo dodaje się jabłko albo cebulę, ale możesz wzbogacić smak buraczków jednym i drugim naraz. Zamiast zasmażki możesz zagęścić buraczki łyżką śmietany wymieszaną z łyżeczką mąki.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.thewest-info.pun.pl www.tinq3.pun.pl www.natalialesz-forum.pun.pl www.ffallybk.pun.pl www.ninja-arena.pun.pl